Kiralama Hizmeti


 

KOPYA BAŞI ANLAŞMA NEDİR?

Kopya başı anlaşma; bir kopya ve yazdırma için sabit ücretle yapılan anlaşma demektir.

Kopya başı anlaşma genel olarak üç şekilde yapılmaktadır:

 

 

Bu anlaşma şekillerini biraz daha açarsak;

 

1.Kopya Başı Anlaşma Şeklinde, Müşteri makineyi satın almıştır veya satın alır.Ancak aldıktan sonraki işletim ile ilgili maliyetleri devam edeceğinden bu maliyetlerinin kopya/baskı birim fiyatı şeklinde uzun yılları (2 yıl,3 yıl,4 yıl 5 yıl) kapsayacak şekilde sabitlenmesidir. Bu durumda müşteri ,sadece alacağı hizmeti ve bunun karşılığında ödeyeceği maliyeti bilmektedir. Gizli, sürpriz maliyetlerden kurtulmakta, satın alma için harcanan zaman,yazışma,telefon giderlerinden,birden çok faturalardan,prosedürlerden kurtulmakta ayda sadece bir fatura işlemi yapmaktadır. Bu anlaşmaya göre,fotokopi ve yazıcının düzgün çalışması için gerekli her türlü tüketim malzemesi(toner,drum,developer v.s.),her türlü yedek parça ile yapılan servis ve bakım giderleri Sakarya Büro Makinaları tarafından ücretsiz karşılanır.

 

2.Kopya Başı Anlaşma şeklinde, Kiralamış olduğunuz makine ile yeni bir makine yatırımı yapmıyorsunuz. Makine alımı için ödenecek bedel işletme içinde kalmaktadır.Bu şekilde müşterinin aylık kopya/baskı adeti tespit edilerek ihtiyaca uygun çözüm bulunur. Bunun üzerinden yatırım ve işletim maliyeti hesaplanır. Makine mülkiyeti Sakarya Büro Makinaları'nda kalmak üzere görüşme sonucu anlaşılan süre içinde,makinenin her türlü tüketim malzemesi(toner,drum,developer v.s.),yedek parçaları ile yapılacak servis ve bakım giderleri Sakarya Büro Makinaları tarafından karşılanır. Bu anlaşma şekli ile müşteri,makine yatırım maliyetinden kurtulma yanında işletim maliyetlerini de bütün sürpriz ve gizli maliyetlerden uzak,uzun yılların maliyetini baştan bilebilir.

3.Kopya Başı Anlaşma şekli 2.şekle benzemekle birlikte,makineden gelen maliyetin genel işletim maliyetlerinden ayrılarak makine için aylık sabit bir bedel(kira) ödenmesi,diğer işletim giderlerinin de 1.ve 2. Madde de anlatıldığı şekilde bütün işletim giderlerinin sabit bir fiyatla ödenmesi anlaşmasıdır. Buna göre müşteri,makine yatırımı yerine aylık sabit kira öder.Ayrıca,kullandığı kadar kopya/baskı bedeli öder. Bütün bu anlaşma şekillerinde maliyetler makineye,aylık yapılan kopya/baskı adetlerine göre değişkenlik gösterir.Genel olarak kopya/baskı miktarı arttıkça kopya başı maliyeti düşmektedir.

 

     Bu konuda detaylı bilgi edinmeniz için Sakarya Büro Makinaları'nı aradığınızda ilgili personelimiz sizlere yardımcı olacaktır. Bu anlatılan kopya başı anlaşma şekillerinden birisini tercih ettiğinizde,yapılacak anlaşma ile her ayın sonunda alınacak kopya/baskı adetleri ile sözleşmede yazılı bedelin çarpımı ile elde edilecek tutar fatura edilir. Bu fatura;anlaşma gereği ,ay içinde müşteriye sunulan her türlü tüketim malzemeleri,her türlü yedek parça ile yapılan servis ve bakım giderlerinin sınırsız kullanım karşılığıdır.